SOS aplikácia & linka

 

Stiahnite si aplikáciu pre pomoc ľuďom bez domova a pomáhajte 

 

 

Ako aplikácia Vagus SOS funguje? 

Priamo v aplikácii jednoducho a rýchlo dokážete nahlásiť polohu a popis človeka bez domova na území Bratislavy. Váš podnet bude následne zaregistrovaný v našom systéme. 

Terénni sociálni pracovníci v našom projekte Streetwork prijaté podnety z aplikácie vyhodnocujú a priebežne radia do plánu podľa mestských častí, ktoré v pravidelných intervaloch navštevujeme (pondelok až sobota od 17:00 do 21:00). Všetky vyriešené podnety sa následne prostredníctvom hlásenia zobrazia nahlasovateľovi. 

Aplikácia umožňuje pre špecifické situácie aj priamy hovor na linku našich terénnych pracovníkov ohľadom možného riešenia vzniknutej situácie. Linka však neslúži ako náhrada za lekársku záchrannú službu, preto v prípade, že máte pochybnosť o zdravotnom stave človeka v prvom rade kontaktujte pracovníka na tiesňovej linke 155.

V aplikácii zároveň nájdete praktický zoznam všetkých zariadení pre pomoc ľuďom bez domova v Bratislave a informácie o iných formách pomoci alebo darovaní, ktoré máte vždy pri sebe.

 

Ako aplikácia Vagus SOS vznikla?
 


Za vznikom aplikácie stoja skvelí ľudia zo štúdia APPOXIDE LAB, ktoré sa zameriava na vývoj mobilných aplikácií. Ich nápad vyvinúť podobnú aplikáciu sme vo Vaguse ihneď ocenili a pustili sa do spolupráce. Vďaka stovkám dobrovoľníckych vývojárskych hodín sa Filipovi Miháľovi, Martine Miháľovej a Filipovi Mokrému  podarilo vytvoriť jedinečná aplikáciu, vďaka ktorej má každý človek dostupný nástroj ako pomôcť ľuďom bez domova.