Noc vonku 2021


Priatelia a priateľky, 
8. ročník podujatia NOC VONKU 2021 je tu. Vzdajte sa 25.11.2021 na jednu noc pohodlia svojej postele a vyjadrite tak podporu viac ako 23 000 ľuďom bez domova na Slovensku a státisícom ľudí ohrozených stratou bývania. Svojou účasťou tiež pomôžete vyzbierať peniaze na pomoc ľuďom bez domova.

Za každého “spáča/spáčku” venujú partneri Vagusu 20€ a firma Dedoles nám tiež za každého daruje pár ponožiek, ktoré rozdáme ľuďom bez domova.

Po minulé roky sa nás na námestiach Bratislavy stretli desiatky ľudí. V spacákoch na kartónoch sme spoločne prekonali noc. Vyskúšali sme si, aké to je spať pod holým nebom v zime, aj v mrazivom daždi. Spoločné ráno nám prinieslo zmiešané pocity. Úľavu, že už môžeme ísť domov či do práce, striedali trpké pocity z toho, že pre mnohých ľudí je prespávanie na ulici každodennou realitou.

Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu sme sa rozhodli aj tento ročník presunúť do online priestoru. Zapojiť sa môžete tak, že prespíte v exteriéri sami alebo s ľuďmi z blízkeho okolia a zazdieľate fotografiu s hashtagom #NocVonku2021 a označením OZ Vagus na Facebooku (@Vagus) alebo na Instagrame (@vagus_sk). Minulý rok sa nás zúčastnilo takmer 300!

 

Tento ročník tematicky venujeme prevencii pred stratou bývania. Súčasťou programu bude online diskusia s názvom Strata bývania ako realita tisícok ľudí na Slovensku.

 


Partneri podujatia sú:
- ITB Development
- Curaprox 
- Corwin
- Dedoles