Kariéra

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Terénny sociálny pracovník/-čka pre program STREETWORK - SENIOR

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceš si rozšíriť svoje pracovné skúsenosti o zaujímavú oblasť sociálnych služieb? Radi ťa privítame v našom tíme! V programe Streetwork pracujeme s ľuďmi bez domova v teréne už 11 rokov. Neostávame však len pri prvom kontakte s človekom, je pre nás dôležité pracovať odborne a systematicky. Ide o rozmanitú, dynamickú, intenzívnu a nízkoprahovú sociálnu službu priamo v teréne, ktorá sa strieda s kancelárskou administratívnou prácou.

Hľadáme niekoho, kto má tímového ducha a tvorivý prístup k riešeniu problémov. Niekoho, komu nechýba štipka odvahy a vie nielen dobre komunikovať, ale taktiež jednať s ľuďmi v krízovej situácií.

Terén navštevujeme počas denného (8.00-12.00) aj večerného (16.30-22.00) streetworku. Chodíme vždy vo dvojiciach, na jedného človeka to vychádza 3 služby v teréne na týždeň. Zvyšok času venujeme administratíve, poradám, vzdelávaniam a supervíziám. Pracovný čas je možné prispôsobiť potrebám konkrétneho zamestnanca/zamestnankyne.

Poskytujeme služby ako:

- základné a špecializované sociálne poradenstvo,

- individuálne plánovanie, prípadová práca,

- sieťovanie na dostupné služby,

- sprevádzanie na úrady či k lekárom,

- zisťovanie a mapovanie potrieb ľudí bez domova,

- základné ošetrenie rán,

- v krízových prípadoch transport či ošatenie

Požiadavky na zamestnanca

  • Vysokoškolské  II. stupňa - vzdelanie v odbore - Sociálna práca
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)
  • Microsoft Windows - pokročilý
  • Vodičský preukaz B – aktívne
  • Aspoň 1 ročná pracovná skúsenosť v sociálnej oblasti (v prípade juniora nieje potrebné)
  • Osobnostné predpoklady: ľudský a profesionálny prístup ku klientom a klientkám, citová vyrovnanosť, empatia, rozvážnosť, zodpovednosť, vodičský preukaz, koncepčné myslenie, zmysel pre spravodlivosť, ochota na sebe pracovať je pre nás samozrejmosťou, a samostatnosť, schopnosť pracovať v tíme
  • V tíme preferujeme aktívnych šoférov

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:

Seniorská pozícia: 1 220 EUR/mesiac, po 3-6 mesiacoch možnosť navýšenia mzdy na 1320 EUR

Nástup:
11.5.2022, príp. dohodou

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • prácu, ktorá dáva zmysel

  • zázemie stabilnej organizácie

  •  mentora/mentorku na zabehnutie sa v práci a v teréne

  • priestor pre vlastné nápady, spolupodieľanie sa na rozvoji služby

  • pravidelnú tímovú a individuálnu supervíziu

  • pravidelné vzdelávanie sa v danom odbore a v špecifických zručnostiach

  • nadštandardné materiálne a technické zázemie pre administratívnu prácu

  • neformálnu pracovnú atmosféru plnú humoru a porozumenia

  • Multisport karta

  • priateľský kolektív, partnerský prístup, teambuildingy a pod

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Kliknite tu a poštite nám svoj životopis s motivačným listom

Informácie o výberovom konaní:
Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovor a po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás. :)
Uchádzači/ky, ktorí nepriložia k životopisu aj motivačný list, budú automaticky vyradení z výberu. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Terénny sociálny pracovník/-čka pre program STREETWORK - JUNIOR

Hľadáme študentov a študentky sociálnej práce a príbuzných odborov, ktorí majú záujem získať prax v zaujímavej oblasti sociálnej práce - v terénnej práci s ľuďmi bez domova.

Máš záujem spoznať chod jedinečnej a zabehnutej organizácie, ktorá funguje už 11 rokov? Máš štipku odvahy, vieš dobre komunikovať s ľuďmi v krízovej situácií? Máš záujem lepšie porozumieť cieľovej skupine, sociálnej situácií a psychologickým procesom v človeku? Nevadí ak nemáš skúsenosti v oblasti, radi ťa spoznáme a zaučíme. Naša práca je rozmanitá a miera podpory je veľmi široká.

- práca v teréne počas denných (8.00 - 12.00) alebo večerných (16.30 - 22.00) služieb od pondelka do soboty
- službu vykonávame vždy vo dvojici
- mapovanie potrieb ľudí bez domova priamo v uliciach Bratislavy
- účasť na tímových poradách a supervíziách
- poskytovanie základných informácií o službách v rámci mesta Bratislava
- podpora ľudí bez domova prispôsobená ich aktuálnym a individuálnym potrebám
- základné ošetrenie rán, v krízových prípadoch transport
- administratívna práca spojená so službou v teréne

  • MS Office - základy
  • Google Drive - základy
  • študent/študentka VŠ v odbore sociálna práca alebo príbuzné odbory
    - vodičský preukaz B
    - citová vyrovnanosť, empatia, rozvážnosť, zodpovednosť, koncepčné myslenie
    - zmysel pre spravodlivosť
    - ochota na sebe pracovať, motivácia k osobnému rozvoju v problematike bezdomovectvav

950 EUR/mesiacPo 3-6 mesiacoch možnosť navýšenia na 1 070€.

Nástup:

- prax v priamej práci so sociálnym klientom/klientkou
- prácu, ktorá dáva zmysel
- možnosť dlhodobej spolupráce
- možný osobnostný a profesný rast v rámci organizácie
- neformálnu pracovnú atmosféru plnú humoru a porozumenia :)
- vlastného mentora/mentorku na zabehnutie sa v práci v teréne
- priestor pre vlastné nápady, spolupodieľanie sa na rozvoji služby
- priateľský kolektív, partnerský prístup, teambuildingy apod

Všeobecné podmienky ochrany a spracúvania osobných údajov OZ Vagus