Kariéra

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Terénny sociálny pracovník/-čka pre program STREETWORK

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Program Streetwork odborne pracuje s ľuďmi bez domova v teréne na celom území mesta Bratislavy.
Kontaktujeme ľudí priamo v prostredí, v ktorom žijú a poskytujeme odborné sociálne služby. Nezostávame len pri prvom kontakte, s ľuďmi bez domova systematicky a odborne pracujeme. Jedná sa o dynamickú, intenzívnu a kontaktnú nízkoprahovú sociálnu prácu v teréne.

Terén navštevujeme 5x do týždňa v rámci večerného streetworku (17.00-22.00), kedy v Bratislave nefungujú takmer žiadne iné služby pre ľudí bez domova a 3x do týždňa počas dňa (8.00 do 12.00).

Na jedného zamestnanca to predstavuje 3 služby v teréne rámci týždňa, večer alebo cez deň. Prácu v teréne vykonávame vždy vo dvojici.

Poskytujeme služby ako sociálne poradenstvo, základné ošetrenie, v krízových prípadoch transport či ošatenie, sieťovanie na dostupné služby a sociálnym asistenciám.
Ostatok času venujeme potrebnej administratíve, riešeniu individuálnych prípadov a stratégií postupovania.
Samozrejmosťou je tímová porada na týždennej báze a mesačná tímová supervízia.

Požiadavky na zamestnanca

  • Vysokoškolské I. stupňa, resp. II. stupňa - vzdelanie v odbore - Sociálna práca
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)
  • Microsoft Windows - pokročilý
  • Vodičský preukaz B – aktívne
  • Aspoň 1 ročnú pracovnú skúsenosť v sociálnej oblasti, ideálne s ľuďmi bez domova
  • Osobnostné predpoklady: sociálne cítenie, komunikatívnosť a empatia, schopnosť riešiť stresové a krízové situácie, ochota učiť sa nové veci a otvorené myslenie a kreativita v hľadaní inovatívnych riešení, zodpovednosť, spoľahlivosť a samostatnosť, schopnosť pracovať v tíme
  • V tíme preferujeme aktívnych šoférov

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:
nástupný plat 1150€ brutto, po pol roku možnosť navýšenia na 1250€ brutto

Nástup:
1.10.2020

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • intenzívna a individuálna podpora v procese zaúčania sa
  • pravidelné vzdelávacie aktivity v danom odbore a v špecifických zručnostiach a vzdelávanie aj v iných oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce (napr. výučba anglického jazyka)
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona a tzv. sick days
  • Multisport karta
  • priateľský kolektív a partnerský prístup, teambuildingy, a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Informácie o výberovom konaní:

Prosíme Vás o zaslanie životopisu a motivačného listu na adresu petra.sladok@vagus.sk.
Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovor a po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás. :)
Uchádzači/ky, ktorí nepriložia k životopisu aj motivačný list, budú automaticky vyradení z výberu. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Všeobecné podmienky ochrany a spracúvania osobných údajov OZ Vagus