Dobrovoľníctvo


AKTUÁLNE: HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV DO DENNÉHO CENTRA DOMEC

DOMEC je momentálne jediným miestom v Bratislave, kde sa môžu ľudia bez domova cez víkendy, počas dňa najesť, oprať si, či využiť sociálne zariadenia a sprchy. Zišla by sa nám však i vaša pomoc.

HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV, KTORÍ BY NÁM POMOHLI SO SLUŽBAMI V DOMCI CEZ VÍKENDY

DOMEC je otvorený od 9:00 do 16:00

  • ide o výpomoc s prípravou raňajok a výdajom stravy a občasnú spoluprácu pri voľnočasových aktivitách a trávení času s ľuďmi bez domova
  • služby plánujeme na základe dohody, nemusia byť celodenné
  • pre uľahčenie a zefektívnenie celého procesu, hľadáme najmä ľudí ochotných s nami spolupracovať dlhodobo a ideálne si vedia naplánovať služby na niekoľko víkendov dopredu

Ak by ste nám chceli pomôcť, prosím, kontaktujte nás na 0910 302 276 alebo lukas.kozina@vagus.sk

Budeme si vážiť každú pomocnú ruku, veľa to pre nás znamená.
________________________________________________________________________

 

 

Individuálne alebo skupinové dobrovoľníctvo

Ponúkame dobrovoľnícke aktivity pre skupiby ľudí alebo jednotlivcov priamo v našom centre DOMEC spolu s ľuďmi bez domova alebo v iných programoch podľa potreby. Radi vás privítame a dáme vám možnosť zažiť, že ľudia bez domova sú v prvom rade ľuďmi. Pomôcť nám môžete napríklad s úpravou našej záhrady, varením spoločného obeda pre ľudí bez domova, prednáškami na vybrané témy alebo čímkoľvek, čo môže ľuďom bez domova spríjemniť deň. Dobrovoľnícky môžete pôsobiť v našom združení krátkodobo aj dlhodobo.

 

Expertné dobrovoľníctvo

Ste vy alebo vaši priatelia dobrí v danom odvetví? Myslíte si, že by vaše vedomosti mohli pomôcť ľuďom bez domova zlepšiť svoju situáciu? Alebo viete pomôcť priamo nášmu združeniu Vagus? Uvítame vašu odbornú dobrovoľnícku pomoc napríklad pri marketingu, riadení ľudí, vzdelávaní v sociálnych alebo manažérskych zručnostiach alebo pri údržbe a vývoji v oblasti IT. 

Zistite aké sú možnosti zapojenia a vyplňte registračný formulár pre dobrovoľníkov.