Ako pomôcť?


Pro Bono služby pre OZ Vagus

Pri našej práci potrebujeme množstvo služieb. Ak vaša firma pracuje v tomto odvetví a radi by ste s výraznou zľavou alebo zdarma poskytli vaše služby, pomôžete nám tak ušetriť financie na priamu pomoc ľuďom bez domova v našich projektoch. Pomoc vieme využiť v mnohých oblastiach, pre ilustráciu vyberáme napríklad - pohonné hmoty, čistenie a servis našich vozidiel, internetové pripojenie, poistenie majetku a vozidiel, medicínsky materiál, právne služby alebo kancelársky materiál.

Budeme veľmi radi ak sa s vašou ponukou pomoci ozvete nášmu kolegovi - Sergej Kára, projektový riaditeľ OZ Vagus, 0902/622 226, sergej.kara@vagus.sk.


Firemné eventy v našej prosociálnej kaviarni DOBRE&DOBRÉ

Reprezentatívny priestor, súkromie, služby na úrovni, dobré jedlo podľa vášho priania, živá hudba a originálna atmosféra - to sú najčastejšie reakcie ľudí z podnikateľského prostredia alebo eventových agentúr, ktorí u nás zažili alebo organizovali svoju udalosť. Nehovoriac o skvelom prepojení s halou Starej Tržnice, vďaka ktorému bude váš event ešte lepší a rozmanitejší. Variabilita priestoru umožňuje usadiť 60 - 80 hostí, ozvučenie a možnosť premietania je samozrejmosťou a bezpochyby proklientský a na mieru šitý prístup robia z nášho DOBRE&DOBRÉ ideálnym miestom pre vašu udalosť (večierky, tlačové konferencie, firemné prezentácie, fotenie alebo natáčanie). 

Našu ponuku vždy vypracovávame s individuálnym prístupom a v tomto smere sa vám bude rada venovať naša kolegňa Alexandra Kárová, 0905/136 110, alexandra.karova@vagus.sk.


Catering z našej kaviarne DOBRE&DOBRÉ na vašom evente

Ponúkame sortiment pre catering malých aj väčších rozmerov. Zabezpečíme catering s obsluhou alebo bez. Objednávku dodávame na dohodnuté miesto. Taktiež dokážeme pripravovať čerstvé espresso počas eventov alebo väčších meetingov. Ponuka sa skladá z rozšíreného sortimentu našej kaviarne (domáce chlebíčky, nebesské pagáče, bábovka ako má byť, najlepšie bratislavské rožky v meste, šamrole od pani Hanky, miniveterníky ako vo sne, delikátne pomazánky spolu so zeleninovými misami a podobne).

Našu ponuku vždy vypracovávame s individuálnym prístupom a v tomto smere sa vám bude rada venovať naša kolegňa Alexandra Kárová, 0905/136 110, alexandra.karova@vagus.sk.


Dobrovoľnícky deň

Ponúkame dobrovoľnícke aktivity pre tímy ľudí priamo v našom centre DOMEC spolu s ľuďmi bez domova. Radi vás privítame a dáme vám možnosť zažiť, že ľudia bez domova sú v prvom rade ľuďmi. Pomôcť nám môžete napríklad s úpravou našej záhrady, varením spoločného obeda pre ľudí bez domova, prednáškami na vybrané témy alebo čímkoľvek, čo môže ľuďom bez domova spríjemniť deň. 

Konkrétny termín a obsah vášho dobrovoľníckeho dňa si môžete dohodnúť s našou kolegyňou Petrou Kollárovou, koordinátorkou nízkoprahového denného a integračného centra DOMEC, 0903/024 014, petra.kollarova@vagus.sk.


Firemná zbierka materiálnych darov

Budeme veľmi radi, ak so svojimi kolegami zorganizujete vo vašej firme zbierku, ktorá dokáže ľuďom bez domova pomôcť. Zbierame napríklad vybrané oblečenie, deky, prikrývky, trvanlivé potraviny alebo gastrolístky. Pomôže nám aj použiteľná firemná IT technika. 

Aktuálne potreby ľudí bez domova dňa si môžete odkonzultovať s našou kolegyňou Petrou Kollárovou, koordinátorkou nízkoprahového denného a integračného centra DOMEC, 0903/024 014, petra.kollarova@vagus.sk.


Firemná zbierka finančných darov

Vieme, že mnoho tímov vo firmách sa venuje filantropii. Budeme veľmi radi ak by ste našli príležitosť pre spoločnú finančnú zbierku na podporu práce s ľuďmi bez domova a prispejete tak k tomu, aby ľudia bez domova mohli aj naďalej získať odbornú pomoc v našich projektoch. Vybrať si môžete aj konkrétny účel zbierky podľa aktuálnych potrieb.

S finančnými zbierkami vám rád poradí náš kolega Sergej Kára, projektový riaditeľ OZ Vagus, 0902/622 226, sergej.kara@vagus.sk.


Expertné dobrovoľníctvo

Ste s kolegami dobrí v danom odvetví? Myslíte si, že by vaše vedomosti mohli pomôcť ľuďom bez domova zlepšiť svoju situáciu? Alebo viete pomôcť priamo nášmu združeniu Vagus? Uvítame vašu odbornú dobrovoľnícku pomoc napríklad pri marketingu, riadení ľudí, vzdelávaní v sociálnych alebo manažérskych zručnostiach alebo pri údržbe a vývoji v oblasti IT. 

Ak by ste mali záujem o expertné dobrovoľníctvo v OZ Vagus, kontaktujte prosím nášho koordinátora dobrovoľníkov Mateja Čajkoviča, 0917/108 880, matej.cajkovic@vagus.sk.


Darovaním % z daní vašej firmy

Percentá z daní pre OZ Vagus viete darovať jednoducho a vašu spoločnosť to nebude stáť ani cent. Vďaka tomu budeme môcť aj naďalej realizovať a zlepšovať naše projekty, ktoré ročne pomôžu skoro 2 000 ľuďom bez domova. Presný postup ako darovať nájdete TU.