SOS aplikácia & linka

 

Stiahnite si aplikáciu pre pomoc ľuďom bez domova a pomáhajte 

 

 

Ako aplikácia Vagus SOS funguje? 

Priamo v aplikácii jednoducho a rýchlo dokážete nahlásiť polohu a stav človeka bez domova na území Bratislavy. Váš podnet bude následne zaregistrovaný v našom systéme. 

Terénni sociálni pracovníci v našom projekte Streetwork prijaté podnety z aplikácie vyhodnotia v čase svojej služby (pondelok až piatok od 9:00 do 21:00 a v sobotu od 17:00 do 21:00) do pár minút a ak je situácia daného človeka kritická, dokážeme okamžite na dané miesto vyraziť a poskytnúť človeku bez domova poradenstvo, odvoz do nocľahárne alebo teplý čaj, či prikrývku.

Aplikácia umožňuje pre akútne situácie aj priamy hovor na linku našich terénnych pracovníkov, neslúži však ako náhrada za lekársku záchrannú službu. Menej akútne hlásenia budeme riešiť postupne. Všetky vyriešené podnety sa následne prostredníctvom hlásenia zobrazia nahlasovateľovi.

V aplikácii zároveň nájdete praktický zoznam všetkých zariadení pre pomoc ľuďom bez domova v Bratislave a informácie o iných formách pomoci alebo darovaní.

 

Ako aplikácia Vagus SOS vznikla?
 


Za vznikom aplikácie stoja skvelí ľudia zo štúdia APPOXIDE LAB, ktoré sa zameriava na vývoj mobilných aplikácií. Ich nápad vyvinúť podobnú aplikáciu sme vo Vaguse ihneď ocenili a pustili sa do spolupráce. Vďaka stovkám dobrovoľníckych vývojárskych hodín sa Filipovi Miháľovi, Martine Miháľovej a Filipovi Mokrému podarilo vytvoriť jedinečná aplikáciu, vďaka ktorej dokáže bežný človek pomáhať ľuďom bez domova.