O nás

Terénny sociálny pracovník/čka v projekte Streetwork

Miesto práce: Mýtna 33, Bratislava
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Termín nástupu: 1.2.2018
Ponúkaný plat (brutto): 850,00 €

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Projekt Streetwork odborne pracuje s ľuďmi bez domova v teréne na celom území mesta Bratislavy. Navštevujeme ich priamo v prostredí, v ktorom žijú a poskytujeme odborné sociálne služby. Mnohí naši klienti a klientky nemajú možnosť využiť “kamenné sociálne služby“, či už z dôvodu nedostatku informácií, nedôvery k inštitúciám alebo iných bariér. 

Naši terénni sociálni pracovníci a pracovníčky sú často prví, ktorí človeka bez domova vyhľadajú, oslovia a prejavia reálny záujem o jeho život a potreby. Nezostávame len pri prvom kontakte, s klientmi a klientkami systematicky a odborne pracujeme. Ich jednotlivé potreby riešime aj v rámci individuálnych sociálnych asistencií. Našim cieľom je mapovať mesto Bratislava, pravidelne navštevovať obývané lokality ľuďmi bez domova, spoznať špecifické potreby našich klientov a klientiek, znižovať riziká, ktoré život na ulici prináša a poskytovať odbornú pomoc s cieľom zlepšenia sociálnej situácie prostredníctvom sociálneho poradenstva.

Jedná sa o dynamickú, intenzívnu a kontaktnú sociálnu prácu v teréne. Terén navštevujeme 6x do týždňa v rámci večerného streetworku ( 17.00-22.00), kedy v Bratislave nefungujú takmer žiadne iné služby pre našich klientov a klientky a 3x do týždňa počas dňa (9.00-14.00). Na jedného zamestnanca to predstavuje 2 večerné a 1 dennú službu v teréne rámci týždňa. Zvyšok času venujeme vedeniu a stratégii riešenia konkrétnych sociálnych prípadov a potrebnej administratíve.

Prácu v teréne vykonávame vždy vo dvojici. Poskytujeme služby ako sociálne poradenstvo, základné ošetrenie, transport, sieťovanie na dostupné služby, oblečenie. Ostatok času venujeme potrebnej administratíve, riešeniu individuálnych klientských prípadov a stratégií postupovania. Samozrejmosťou je tímová porada na týždennej báze a mesačná tímová supervízia.

Zamestnanecké výhody, benefity

Trvalý pracovný pomer v etablovanej a oceňovanej organizácii, ktorá dlhodobo a efektívne pomáha ľuďom bez domova. Spolupráca v otvorenom, príjemnom a priateľskom kolektíve a pod konštruktívnym vedením. Možnosť odborného a kariérneho rastu na základe proaktívneho a zodpovedného prístupu v kombinácii s možnosťou ovplyvňovať chod organizácie a byť súčasťou vedenia. 

Výhodou sú priebežné a certifikované vzdelávania v danom odbore a v špecifických zručnostiach. Individuálny mentor/ka pre “zabehnutie sa v práci“ aj priamo v teréne, ako aj mesačná skupinová supervízia, možnosť individuálnej supervízie a pravidelný lektorovaný teambuilding. 

Za podstanú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom nášho projektu Streetwork ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.


Informácie o výberovom konaní

Štrukturovaný životopis spolu s motivačným listom posielajte do 22.1.2018 na e-mail: katarina.rosova@vagus.sk

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - základy
Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

A

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti
Predpokladom streetworkera/ky je dosiahnuté potrebné vzdelanie v rámci odboru a min. 1 rok praxe s akoukoľvek cieľovou skupinou sociálnej práce, porozumenie cieľovej skupine, sociálnej situácii, psychologickým procesom v človeku a znalosť odborných postupov v procese sociálnej zmeny, komunikačné zručnosti, aktívne ovládanie komunikačného prístupu motivačných rozhovorov. Potrebnou výbavou terénneho sociálneho pracovníka/čky je schopnosť pracovať v tíme, kooperácia v rámci dvojice a tímu, zodpovedný prístup k zvereným úlohám. Ochota na sebe pracovať je pre nás samozrejmosťou, rovnako otvorenosť a kreativita pre hľadanie inovatívnych postupov a nových možností v rámci práce s daným klientom alebo klientkou.
Výhodou je viacročná prax s marginalizovanou skupinou v teréne či skúsenosti v oblasti ošetrovania.

Oznámenie o výberových konaniach na aktuálne voľné pracovné pozície si môžete stiahnuť TU.