naše projekty:

Dobre&Dobré
projekt DOMEC

 Domec navrhy 01-2 

1

 DOMEC - denné nízkoprahové a integračné centrum je otvorený od 16.12.2013.

 

Príbeh DOMCA

Budovu pre DOMEC sme získali za 1 € ročne od Mesta Bratislava na nasledujúcich 10 rokov. Znie to veľmi dobre, ale nie je to také jednoduché. Dom na Mýtnej ulici č. 33 bol roky opustený a tak bola potrebná veľká rekonštrukcia. Rekonštrukciu sme ukončili v decembri 2013. Na všetkých prácach sa podielali aj ľudia bez domova. 

 

Prečo je DOMEC dobrá vec?

V Bratislave žije 4000 ľudí bez domova. Počas dňa nemajú možnosť nájsť skoro žiadnu formu odbornej pomoci. Často je ich jedinou možnosťou pretrpieť daľší deň bez strechy nad hlavou. Väčšina z nich nemá osobné doklady a preto sú bez práce. To je len jeden z tisícov dôvodov, pre ktoré sú nútení napríklad žobrať, zbierať suroviny, občasne "na čierno" pracovať alebo len tak bez zmyslu sedieť na lavičke. 

Toto sa snažíme meniť v našom DOMCI. Ľuďom bez domova dáme šancu a nielen jednu. V DOMCI nájdu možnosť stráviť svoj deň zmysluplne. DOMEC im poskytne sociálne poradenstvo, jedlo, teplo, sprchu, lekára, čisté oblečenie a ľudský prístup našich profesionálnych sociálnych pracovníkov. Chceme, aby to neskončilo "len" tým, že ľudia bez domova budú najední, čistí a zdravší. Našou hlavnou myšlienkou je vrátiť im zmysel a cieľ života. To sa podarí len ak začnú pracovať. Práve možnosť začať znova pracovať, nájsť si ubytovanie a oboje si udržať je jedným z cieľov DOMCA. 

Viac o celom fungovaní DOMCA nájdete TU.

 

cez celu sirku - norske fondy 

dajte LAJK našej práci